mclarenŚwiatowa Rada Sportów Motorowych (WMSC) podczas dzisiejszych obrad w Paryżu ukarała McLarena zawieszeniem na trzy wyścigi za okłamanie zespołu sędziowskiego w Grand Prix Australii przez Lewisa Hamiltona i dyrektora sportowego Dave’a Ryana. Kara jest zawieszona.

„Biorąc pod uwagę otwartą i szczerą postawę szefa teamu McLaren, z jaką Martin Whitmarsh zwrócił się w stosunku do Światowej Rady Sportów Motorowych i zmianie kultury organizacji, która weszła w jego organizacji Światowa Rada Sportów Motorowych zdecydowała, że zawiesi wykonania kary – zawieszenie zespołu na trzy wyścigi mistrzostw świata Formuły 1 FIA. Zostanie ona wykonana jedynie wtedy, gdy wynikną nowe fakty dotyczące tej sprawy lub gdy w ciągu 12 miesięcy ponownie nastąpi złamanie artykułu 151c Międzynarodowego Kodeksu Sportowego.”

Przed obliczem Światowej Rady FIA pojawił się jedynie szef ekipy – Martin Whitmarsh. Nie było Lewisa Hamiltona, który już w Malezji publicznie przeprosił za swoje zachowanie. McLaren i Lewis Hamilton już wcześniej zostali ukarani dyskwalifikacją w GP Australii.

Źródło: WrumWrum.pl

3 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.