Jeep Grand Cherokee model 2011

6625222 glowneNa stoisku Jeepa podczas trwających w Nowym Yorku, targów Auto Show podziwiać można zupełnie nowy model Grand Cherokee datowany na 2011 rok.

Bazujący na płycie podłogowej Mercedesa ML pojazd charakteryzuje się klasycznym chromowanym siedmiożebrowym grillem oraz wąskimi reflektorami. W stosunku do poprzednika przód pojazdu został obniżony, przez co zmniejszyły się opory powietrza opływające karoserię. W oczy rzucają się 17-calowe aluminiowe felgi. W wyposażeniu opcjonalnym znalazły się osiemnastocalowe oraz po raz pierwszy 20-calowe felgi. Z tyłu odnajdziemy lampy zachodzące na boki i chromowaną listwę dekoracyjną. Poza tym dostrzeżemy dwie końcówki układu wydechowego w modelu HEMI V8 oraz jedną w edycji Pentastar V6.

Wewnątrz odnajdziemy imitujące aluminium plastikowe wykończenie wnętrza. Za odpowiednie oświetlenie wnętrza odpowiada panoramiczny dwuczęściowy szklany dach CommandView. Po wybraniu odpowiedniej opcji do naszych uszu dotrze muzyka płynąca z 9-głośnikowego zestawu firmy Alpine z subwooferem o mocy 506W.

Na rynku amerykańskim dostępne będą dwie jednostki benzynowe. 3.6 litrowy silnik V6 z nowej rodziny Pentastar, będzie stanowił podstawowy napęd. Wyposażony w zmienne fazy rozrządu VVT, motor generuje moc 284 KM oraz moment obrotowy równy 353 Nm. Według producenta zasięg na pełnym zbiorniku paliwa wynosi 805 km. Do przeniesienia napędu posłuży 5-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Dla klientów ceniących wyjątkowe doznania podczas jazdy, przeznaczona jest legendarna jednostka HEMI V8 o pojemności 5.7 litra. Silnik produkuje 364 KM mocy oraz moment obrotowy na poziomie 529 Nm. Aby bezpiecznie przenieść moment obrotowy na koła, użyta została nowa automatyczna skrzynia biegów multi-speed. Na europejskie rynki przewidziany jest także motor wysokoprężny.

Źródło: WorldCarFans

1 komentarz do wpisu “Jeep Grand Cherokee model 2011”

Możliwość komentowania jest wyłączona.