2009 honda jazz 51Firma Honda Poland powiadomiła UOKiK, że niektóre egzemplarze modelu Honda Jazz muszą zostać skierowane do serwisu w celu ich sprawdzenia pod kątem ewentualnej usterki kurtyny bocznej oraz pasów bezpieczeństwa. W sumie chodzi o 64 auta.

Firma Honda Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modelu Honda Jazz, wyprodukowane w Chinach w 2008 roku (rok modelowy 2009), muszą zostać skierowane do serwisu w celu ich sprawdzenia pod kątem ewentualnej usterki kurtyny bocznej oraz pasów bezpieczeństwa. W sumie problem może dotyczyć 64 aut.

W niektórych egzemplarzach modelu Hondy Jazz może ewentualnie brakować śrub stabilizujących kurtynę boczną oraz pasy bezpieczeństwa pojazdu. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania tych elementów i niewystarczającej ochrony kierowcy i pasażera, jeśli doszłoby do wypadku.

Właściciele pojazdów objętych powyższą akcją przywoławczą zostaną poinformowani listownie o stwierdzonym zagrożeniu oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu dokonania przeglądu śrub i w razie potrzeby uzupełnienia brakujących. Koszty kontroli i ewentualnej naprawy zostaną w całości pokryte przez producenta samochodu.

Źródło: UOKiK