Vettel ukarany!

sebastian vettel1Sebastian Vettel po dzisiejszej kolizji z Robertem Kubicą otrzymał karę. Niemiec zostanie cofnięty o dziesięć pozycji podczas startu w GP Malezji następny weekend.

Vettel miał kolizję z Robertem na trzy okrążenia przed metą, kiedy Polak wyprzedzał go po zewnętrznej części zakrętu.

Dodatkowo zespół otrzymał 50.000 dolarów kary za poinstruowanie Vettela, aby pomimo uszkodzonego bolidu pozostał na torze.

Tymczasem kierowcy zespołu Red Bull Racing nie kryją rozczarowania po wyścigu

Mark Webber: – To był frustrujący domowy wyścig. Byłem rozczarowany, że musiałem jechać uszkodzonym samochodem. Chciałem zdobyć dobry wynik dla fanów, teraz zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby się poprawić w następnym wyścigu. Mój start nie był zły. Wjeżdżając w pierwszy zakręt byłem pewien, że czysto go pokonam, ale Rubens mocno mnie uderzył w bok i już nie byłem w stanie nikomu zagrozić. To był ciężki dzień, ale powrócimy.

Sebastian Vettel: – Byliśmy na drugiej, dobrej pozycji, ale kilka okrążeń przed meta miałem kolizję z Robertem. Kiedy byłem w zakręcie nie byłem w stanie utrzymać tempa, a Robert był szybszy, ponieważ był na twardszych oponach. W momencie kolizji, kiedy już był z przodu, nie zatrzymałem samochodu przy skręcie w prawo, ponieważ miałem zużyte opony. Szkoda, że to był koniec dla nas obydwóch.

Źródło: WrumWrum

2 komentarze do wpisu „Vettel ukarany!”

Możliwość komentowania jest wyłączona.