image001Firma Smart Elektronik wprowadza na rynek kolejny model nawigacji samochodowej – Smart GPS SG200 z MapąMap. Sprzęt cechuje przede wszystkim prosta, intuicyjna obsługa bez używania rysika (tzw. Finger Friendly) oraz bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Sercem urządzenia jest procesor dwurdzeniowy SiRF Atlas III pracujący z częstotliwością 372 MHz, pozwalający na szybką korektę wybranej trasy, co docenią zwłaszcza mieszkańcy miast, którzy dość często są zmuszani do stania w korkach. 3.5 calowy wyświetlacz pokazuje obraz w formacie 4:3, a pozostała część ekranu w czytelny sposób prezentuje przydatne informacje o trasie, mijanych punktach czy zbliżających się manewrach.

SmartGPS SG200 zaopatrzony jest w pamięć operacyjną 64 MB RAM i 512 MB pamięci Flash, którą można rozszerzać za pomocą karty micr SD.

W urządzeniu zastosowano baterię litową 1250 mAh, gwarantującą ponad 1.5 godziny pracy.

W urządzeniu wykorzystano prosty system MapaMap, który zawiera ponad 1260 szczegółowych planów miast i miejscowości z nazwami ulic i numerami budynków, ponad 307 tys. km dróg umożliwiających dotarcie do każdej miejscowości w Polsce, w tym 290 tys. km dróg asfaltowych i 15 tys km dróg gruntowych, blisko 100 tys. obiektów użyteczności publicznej (POI) takich jak hotele, restauracje, stacje benzynowe, bankomaty, szpitale, apteki, warsztaty samochodowe oraz wiele innych przydatnych w podróży, w tym fotoradary oraz „czarne punkty”.

Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla początkujących użytkowników nawigacji samochodowej i dla tych którzy lubią proste i funkcjonalne rozwiązania.

Inne parametry, o których warto wiedzieć to:

– wbudowana antena GPS

– ekran 3.5”

– system operacyjny Windows CE 5.0

– bateria litowa 1250 mAh

– złącze USB

– wyjście słuchawkowe 3.5 mm

– głośnik 1.5 W

– wymiary 98x78x17 mm

– waga 130 g

Cena: 449 zł brutto