Tuning wprost z Chorwacji – Volkswagen Lupo 2xVR6

twin engined vw polo vr6 3 glowneWyobraźnia ludzka nie zna granic. Chorwat Petar Biocic zamontował do Volkswagena Lupo dwa 24-zaworowe silniki VR6 o pojemności 2.8 litra każdy.

Prace nad autkiem trwały dwa lata, jednak efekt końcowy jest oszałamiający. Z zewnątrz potworny „Lisek” charakteryzuje się dwiema chłodnicami umieszczonymi w zderzaku oraz bocznym wyprowadzeniem układu wydechowego. Potworną moc zdradzają także wielkie tarcze hamulcowe oraz żółte zaciski.

Wewnątrz zaszły jeszcze większe zmiany. Usunięta została cała tapicerka, podobny los czekał tylną kanapę. Zamiast niej zamontowano drugi silnik. Aby zapewnić maksymalną stabilność, zastosowano klatkę bezpieczeństwa. Nie obeszło się bez profesjonalnych kubełkowych foteli.

Zmodyfikowany silnik VR6 o pojemności 2.8 litra, generował moc 201 KM co w tym przypadku dawałoby 402 KM, jednak i tu nie obyło się bez niespodzianek. Zamontowane jednostki produkują moc 500 KM. Waga pojazdu wynosi 1000 kg. Możemy się tylko domyślać co potrafi ten malec.

Dla chorwackiego miłośnika tuningu, to nie koniec zabawy. W planach na przyszłość jest zastosowanie zestawu HGP biturbo, który podniósłby moc jednego silnika do 500 KM. Równanie matematyczne jest wręcz piekielne: 2×500 = 1000 KM w Volkswagenie Lupo!!!

Wideo:

Źródło: WorldCarFans

5 komentarzy do wpisu „Tuning wprost z Chorwacji – Volkswagen Lupo 2xVR6”

Możliwość komentowania jest wyłączona.