Toyota IQ od 54 300 PLN

1409614979d5704c927bNowa Toyota mierzy 2,99 m długości. Po wykonaniu prostego obliczenia okazuje się, że metr bieżący najmniejszego autka Toyoty kosztuje 18 160 PLN.

Dla porównania taki sam metr dobrze przyjętej w Polsce, najnowszej Avensis to koszt rzędu 15  467 PLN.

W chwili debiutu IQ będzie oferowany jedynie z benzynowym silnikiem o pojemności 1.0 l osiągającym maksymalną prędkość 150 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 14,7 s, a apetyt na paliwo kształtuje się na wyjątkowo niskim poziomie: w jeździe pozamiejskiej auto zużywa jedynie 3,9 l/100km benzyny. W cyklu miejskim spalanie wzrasta do 4,9 l/100km, a wartość średnia to 4,3 l/100km (emisja CO2 wynosi 99 g/km). Taka sama trzycylindrowa jednostka napędowa występuje również w Toyocie Aygo i Yaris. Auto będzie dostępne w dwóch poziomach wyposażenia – Luna i Sol, przy czym ostatni wymaga dopłaty 4 500 PLN. Klienci mogą wybierać pomiędzy manualną, 5-przełożeniową skrzynią biegów a bezstopniową przekładnią CVT, która wymaga dopłaty 4 900 PLN. Auto będzie oferowane w jednym z pięciu kolorów nadwozia, z czego trzy to lakiery metaliczne. Warto dodać, iż malutka Toyota uzyskała najwyższą ocenę w nowym systemie oceny bezpieczeństwa Euro NCAP.

Toyota iQ to modne autko adresowane przede wszystkim do młodych mieszkańców dużych miast. Według zapewnień producenta, pojazd stanowi przełom w dziedzinie małych pojazdów miejskich. Po raz pierwszy samochód o długości poniżej trzech metrów oferuje komfortowe warunki jazdy dla trzech pasażerów, pozostawiając przy tym miejsce dla dziecka lub bagażu. Przestrzenne wnętrze iQ jest efektem przemyślanego upakowania podzespołów, możliwego dzięki zastosowaniu sześciu powiązanych ze sobą innowacji technicznych, będących rewolucją w sposobie projektowania samochodów przez Toyotę. Wyróżniający się stylistyką charakterystyczną dla japońskiej szkoły designu model iQ jest świadectwem radykalnej zmiany nie tylko w dziedzinie projektowania pojazdów, ale i przyjaznego środowisku transportu.

Źródło: Samar, Toyota

2 komentarze do wpisu „Toyota IQ od 54 300 PLN”

  1. jest naprawde ok,:

    “Toyota iQ to modne autko adresowane przede wszystkim do młodych mieszkańców dużych miast. Według zapewnień producenta, pojazd stanowi przełom w dziedzinie małych pojazdów miejskich. Po raz pierwszy samochód o długości poniżej trzech metrów oferuje komfortowe warunki jazdy dla trzech pasażerów, pozostawiając przy tym miejsce dla dziecka lub bagażu. Przestrzenne wnętrze iQ jest efektem przemyślanego upakowania podzespołów, możliwego dzięki zastosowaniu sześciu powiązanych ze sobą innowacji technicznych, będących rewolucją w sposobie projektowania samochodów przez Toyotę. Wyróżniający się stylistyką charakterystyczną dla japońskiej szkoły designu model iQ jest świadectwem radykalnej zmiany nie tylko w dziedzinie projektowania pojazdów, ale i przyjaznego środowisku transportu.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.