2009 geneva motor show babes 19 glo79. Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Genewa 2009 odwiedziło o ponad 9% mniej gości niż podczas tej samej imprezy rok wcześniej.

————————————————————————————

RELACJA Z GENEWSKICH TARGÓW MOTORYZACYJNYCH 2010 – WSZYSTKIE PREMIERY, ZDJĘCIA I INFORMACJE. ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM: https://www.motofilm.pl/category/genewa-2010/

————————————————————————————

Organizatorzy podkreślają jednak, że przy obecnym kryzysie światowym frekwencja i tak jest zadowalająca.

79. Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Genewa 2009 odwiedziło łącznie około 648 tys. osób, a więc o 9,3% mniej niż podczas tej samej imprezy rok wcześniej. Organizatorzy podkreślają jednak, że przy obecnym kryzysie światowym frekwencja i tak jest zadowalająca.

W sumie na tegorocznej wystawie w Genewie światło dzienne ujrzało 130 premier światowych i europejskich. Liczba firm wystawiających się na szwajcarskiej imprezie wyniosła 250. Widoczna była m.in. ekspozycja promująca samochody wyposażone w nowe technologie obniżające zużycie paliwa oraz alternatywne źródła zasilania.

Podsumowując tegoroczną edycję wystawy w Genewie warto przedstawić wyniki ciekawej ankiety przeprowadzonej przez Automobilwoche. Niemiecki serwis w internetowym sondażu poprosił użytkowników o wytypowanie jednego z sześciu modeli, który można uznać za największą gwiazdę tych targów.
Oto wyniki plebiscytu:
– Audi A5 Cabrio (11,5%)
– BMW 5 GT (13,9%)
– nowy Mercedes Klasy E (21,2%)
– Opel Ampera (30,9%)
– Skoda Yeti (4,4%)
– nowy Volkswagen Polo (18,1%)

Genewa należy do pięciu najważniejszych wystaw motoryzacyjnych na świecie. Przyszłoroczna impreza odbędzie się w dniach 4-14 marca 2010.

Źródło: Geneva Motor Show, Samar, fot:planetauat