10633147b1974b30ed4bBogate wyposażenie standardowe, podstawowy silnik i niska cena – to recepta Suzuki na ciężkie czasy.

W chwili wprowadzenia na rynek wersji Club wyposażonej w benzynowy silnik o pojemności 1.0 l, Splash pozostaje najtańszym modelem w ofercie japońskiego producenta.
Suzuki Splash Club wyposażony jest m.in. w klimatyzację, wspomaganie układu kierowniczego, elektrycznie sterowane szyby przednie, sześć poduszek powietrznych. Warto zaznaczyć, że w standardzie znajdują się także zestaw audio z odtwarzaczem CD/MP3 i czterema głośnikami oraz koło kierownicy pokryte skórą z przyciskami sterującymi radioodtwarzaczem.
Splash pozycjonowany jest jako auto dla klientów, dla których ważna jest wygoda, standard wyposażenia w samochodzie niewielki gabarytów, który idealnie sprawdza się w mieście oraz oferuje dobre osiągi na trasie.
Cena modelu Splash Club 1.0 została ustalona na poziomie 34.900 PLN brutto, a lista opcji dodatkowych obejmuje tylko jedną pozycję: lakier  metaliczny, który kosztuje 1 500 PLN. Trzy-cylindrowy silnik o pojemności 1.0  l rozwija moc 65KM. Bliźniaczy model – Opel Agila powstający w tych samych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na Węgrzech, został wyceniony na 35 990 PLN (Essentia 1.0 l).

Najprawdopodobniej Splash jedynie przez kilka miesięcy pozostanie najtańszym oferowanym w Polsce Suzuki. Producent szykuje kolejną nowość w segmencie mini – model Alto, którego produkcja rozpoczęła się w Indiach w grudniu 2008 roku.

Źródło: Suzuki