Przyszły pojazd posła Dziewulskiego? – Caparo T1

caparo t1 race extreme 3 glowneMały brytyjski producent Caparo zaprezentował wzmocnioną oraz uszlachetnioną wersję modelu T1 pod wielce obiecującą nazwą Race Extreme.

W wyposażeniu standardowym odnajdziemy w pełni regulowane sportowe zawieszenie oraz zestaw aerodynamiczny. By sprawnie wyhamować ważący 550 kg pocisk, zastosowano ceramiczne tarcze hamulcowe o rozmiarze 355 mm. Co ciekawe podczas hamowania na ciało ludzkie działa siła ponad 4G.

Do napędu T1 służy silnik V8 o pojemności 3.5 litra. Dzięki licznym modyfikacjom motor generuje moc 629 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 2.8 sekundy a do 160 km/h jedynie 5.8 s. Prędkość maksymalna jaką ten bolid jest w stanie osiągnąć to 335 km/h.

Cena Caparo T1 Race Extreme nie została upubliczniona, mam jednak marzenie by były poseł Dziewulski kupił to cudo, ciesząc tym samym swoje ale i Nasze oczy.

Źródło: Carscoop fot. WorldCarFans

2 komentarze do wpisu „Przyszły pojazd posła Dziewulskiego? – Caparo T1”

  1. Na końcu jest napisane, że nie jest już posłem 🙂 Poza tym inne określenia nie pasowały do koncepcji. Mógłbym napisać “były członek grupy antyterrorystycznej” ale to jest stanowczo za długie. A tak jest “poseł” i wszyscy wiedzą o kogo chodzi.

    Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.