brawn gpRoss Brawn potwierdził, że wykupił były zespół Hondy, który pojawi się pod nazwą Brawn GP Formula One Team. Kierowcami zespołu będą Jenson Button i Rubens Barrichello.

Bolidy w żółto-czarno-białych barwach będą napędzane silnikami Mercedes-Benz FO108W.

Dzisiaj odbędą się testy za zamkniętymi drzwiami. W przyszłym tygodniu możliwości nowego bolidu będą sprawdzone w Montmelo, a w dniach 15-17 marca odbędą się testy w Berez.

– Ostatnie kilka miesięcy było ekstremalnie ciężkie dla zespołu. Dzisiejsze ogłoszenie jest bardzo miłym zakończeniem naszych wyczerpujących wysiłków, dzięki którym, zapewniliśmy zespołowi przyszłość – powiedział Ross Brawn.

– Po pierwsze to wielka szkoda, że po tylu latach nie możemy dalej współpracować z Honda Motor Company. Dziękuję Hondzie za fantastyczną współpracę i wsparcie w ostatnim okresie. Szczególnie dziękuję naszym pracownikom w Brackley. Oddanie, jakie widziałem w fabryce zasługuje na najwyższe uznanie.

– Ciężko jest wymienić wszystkich ludzi ludzi, bez których dzisiejsze oświadczenie nie byłoby możliwe, ale szczególnie chciałbym podziękować za wsparcie otrzymane od Mercedes-Benz Motorsport, FIA, FOM, FOTA, BERR, Bridgestone, pozostałym partnerom zespołu i kibicom na całym świecie.

– Cieszę się, że Jenson Button i Rubens Barrichello wejdą w skład naszych kierowców na sezon 2009. Ich doświadczenie i wiedza są bezcenne, gdyż naszym celem jest rozkręcenie zespołu w możliwie jak najkrótszym czasie, aby przygotować się na pierwszy wyścig sezonu w Melbourne 29 Marca. To będzie ich czwarty wspólny sezon dla Jensona i Rubensa. Ich doświadczenie w pracy z naszym zespołem w Brackley, naszymi systemami i inżynierami jest bardzo cenne.

Źródło: WrumWrum