mr norm 2009 dodge super challenger 3 glowneAmerykański tuner Mr. Norm’s zaprezentował model Super Challenger. Inspiracją do budowy tego pojazdu był oryginalny Super Challenger Super Fuel Funny Car z 1971 roku.

Z zewnątrz egzotyczną edycję rozpoznamy po czarno-białym lakierze z białymi pasami biegnącymi wzdłuż maski oraz przemodelowanych zderzakach. W oczy rzucają się 22-calowe aluminiowe felgi „PentaStar” z oponami Pirelli Scorpion Zero Assimetrico o rozmiarze 285/35 ZR. Zmiany nie ominęły zawieszenia, które zostało obniżone o 38 mm. Wzmocniony układ wydechowy, zakończony jest dwiema chromowanymi końcówkami. Aby nie zapomnieć jakim samochodem podróżujemy, całe nadwozie oklejone jest oryginalnymi znaczkami, nie wykluczając pasa przeciwsłonecznego na przedniej szybie.

Po zajęciu miejsca w środku, kanonada tabliczek trwa. Oznaczenia serii odnajdziemy na skórzanych fotelach oraz dywanikach podłogowych. Jednak fantastyczne wykończenie wnętrza oraz wyjątkowa atmosfera obcowania z legendą, rekompensują wszelkie niedogodności.

Pod maską… a jakżeby inaczej – oznaczenia. Jednak to co zachwyca, to silnik V8 HEMI o pojemności 6.1 litra. Doładowany mechaniczną sprężarką firmy Kenne Bell, motor generuje moc 650 KM.

Podstawowy pakiet Super Challenger, dedykowany wszystkim Dodge Challengerom wyprodukowanym w latach 2008-2009 kosztuje 3.599$.

Źródło: WorldCarFans

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.