No i zaczęło się. Targi genewskie otwarły swe podwoje. Na razie tylko dla dziennikarzy, jednak będziemy Was informować na bieżąco.

brabus glk v8glowneNa stoisku Brabusa podziwiać można model GLK V8, którego silnik został przeszczepiony z S500.

Z zewnątrz zauważymy przemodelowany grill wraz ze światłami do jazdy dziennej wykonanymi w technologii LED, dodatkowe wloty powietrza w nadkolach, kute 21-calowe aluminiowe felgi z oponami Pirelli o rozmiarze 295/25 ZR, obniżone o 30 mm zawieszenie oraz zmodyfikowany układ wydechowy i hamulcowy z wielkimi tarczami.

Po zajęciu miejsca nasze oczy przykują świecące w niebieskim kolorze progi boczne wykonane ze stali nierdzewnej, perfekcyjnie wykonane skórzano-alcantarowe wykończenie wnętrza oraz karbonowe wstawki w konsoli środkowej. Na liście wyposażenia opcjonalnego znajdziemy 7-calowe monitory połączone z zestawem multimedialnym, dzięki któremu żadna podróż nie będzie nużąca. Tylko kto w takim samochodzie by się nudził???

Pod maską „białego kła” znajdziemy silnik V8 o pojemności 6.1 litra. Dzięki modernizacji całej jednostki napędowej, wzrosła moc oraz moment obrotowy do odpowiednio 462 KM oraz 615 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 kmh odbywa się w ciągu 4.9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 275 kmh. Do przeniesienia napędu użyto 7-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Podstawowa cena Brabusa GLK V8 wynosi 198.200€

Źródło: WorldCarFans