Odrodzony mocarz – Lamborghini Murcielago SuperVeloce

lamborghini murcielago lp 670 4 superveloce in geneva 4glowneNa stoisku Lamborghini odbyła się światowa premiera Murcielago LP 670-4 SuperVeloce. Ostatnim Lambo noszącym przydomek SV było Diablo z 1995, więc po raz kolejny historia zatoczyła koło.

Od lat oznaczenie SV nosiły tylko wyczynowe samochody. W tym wypadku nie jest inaczej. Z zewnątrz w oczy rzucają się ostre linie przodu znane z modelu Revanton oraz przemodelowany kompletnie tył, w którym dominuje wielki spojler oraz podwójny dyfuzor. Dzięki temu całość nadwozia robi piorunujące wrażenie. W wyposażeniu standardowym znalazły się także 18-calowe aluminiowe felgi „Ares” z oponami Pirelli P Zero Corsa o rozmiarze 245/35 ZR z przodu oraz 335/30 ZR na tylnej osi.

Po uniesieniu drzwi w górę ujrzymy wykończone Alcantarą wnętrze wraz z super lekkimi fotelami. Na boczkach drzwiowych umieszczono dyskretne oznaczenia serii, a całe wnętrze okala żółty wzór strzały znany z modelu Revanton.

Do napędu edycji SuperVeloce użyto 6.5 litrowego silnika V12. Dzięki licznym modyfikacjom jednostka rozwija 670 KM oraz 660 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 kmh wynosi 3.2 sekundy, a wskazówka prędkościomierza kończy swój bieg, przy akompaniamencie cudownej muzyki silnika na 342 kilometrze na godzinę. Moment obrotowy przekazywany jest stale na cztery koła, za pośrednictwem manualnej zautomatyzowanej skrzyni biegów „e-gear”.

Źródło: WorldCarFans