2010 brabus mercedes e class glowneSpecjalizujący się w przerabianiu samochodów Mercedes, Brabus zaprezentował zestaw modyfikacji dedykowany klasie E model W 212.

Bazujący na edycji E500 model charakteryzuje się przemodelowanym zderzakiem ze światłami do jazdy dziennej wykonanymi w technologii LED. Z boku dostrzeżemy wykonane z włókna węglowego wloty powietrza oraz nowe przetłoczenia z dyskretnym oznaczeniem tunera. W oczy rzuca się także oryginalny wzór 20-calowych aluminiowych felg z oponami Pirelli lub Yokohama o rozmiarze 245/30 z przodu oraz 285/25 na tylnej osi. Z tyłu króluje centralnie umieszczony deflektor oraz cztery galwanicznie chromowane końcówki układu wydechowego. Regulowane zawieszenie Airmatic zostało obniżone oraz utwardzone. Aby skutecznie wyhamować pojazd, użyto wentylowanych tarcz o rozmiarze 375 mm z przodu i 355 mm na tylnej osi.

Po zajęciu miejsca w środku, wejdziemy do luksusowego królestwa najwyższej jakości skóry Mastik i Alcantary. Poza tym odnajdziemy metaliczne wstawki w konsoli środkowej. Nie mogło zabraknąć, także zestawu multimedialnego z 7-calowym monitorem oraz odtwarzaczem DVD. Patrząc dookoła w mig zorientujemy się kto jest odpowiedzialny, za tak fantastyczną atmosferę. Pedały otrzymały aluminiowe nakładki oraz gustowne loga Brabusa.

Pod maską również zaszły zmiany. Powiększone tłoki oraz nowy wał korbowy sprawiły, że pojemność skokowa wzrosła do 6.1 litra. Silnik generuje moc 462 KM oraz moment obrotowy równy 615 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 4.7, a wskazówka prędkościomierza kończy swój bieg po przekroczeniu wartości 305 km/h.

Cena Brabusa E W 212 nie została ujawniona.

Źródło: ZerCustoms