duster glowneRumuński koncern robi wszystko, by nie być kojarzonym z brzydkimi i tanimi samochodami. Dowodem na potwierdzenie tej tezy jest model Duster.

Mierzący 4.25 metra długości, 1.49 m wysokości oraz 2.8 metra szerokości pojazd, charakteryzuje się ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, jak choćby przednimi i tylnymi światłami zachodzącymi na boki nadwozia oraz lusterkami wstecznymi umieszczonymi prawie na dachu. Do wyposażenia standardowego należą także 21-calowe aluminiowe felgi.

Wewnątrz odnajdziemy czekoladowo-niebieskie wykończenie wnętrza oraz przesunięty do tyłu fotel pasażera, co ma przyczynić się do poprawy funkcjonalności.

Do napędu koncepcyjnego pojazdu służy silnik Diesla o pojemności 1.5 litra. Wyposażony w turbosprężarkę motor rozwija 105 KM mocy oraz 240 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 kmh trwa 9.6 sekundy. Średnie zużycie paliwa wynosi 5.3 litra na 100 km, a emisja dwutlenku węgla mieści się w granicach 139 gkm. Do przeniesienia napędu zastosowano 6-stopniową manualną skrzynię biegów.

Oficjalny debiut Dacii Duster Concept nastąpi podczas targów genewskich.

Źródło: WorldCarFans