Kolejny elektryczny wózek – Tazzari Zero

tazzari zero ev illustrations 1 glowneWłoska firma Tazzari zaprezentowała pierwsze zdjęcia oraz wideo, elektrycznego modelu Zero. Na początku 2010 roku „szkrab” będzie eksportowany do Stanów Zjednoczonych.

Mierzący 2.88 metra długości, 1.55 m szerokości oraz 1.4 metra wysokości pojazd, charakteryzuje się kolorowymi 15-calowymi aluminiowymi felgami z oponami o rozmiarze 175/55, zdejmowanym szklanym dachem oraz światłami wykonanymi w technologii LED.

Wewnątrz odnajdziemy tapicerkę wykonaną z ekologicznej skóry, klimatyzację, radio z CD i MP3 oraz uchwyty na kubki z napojami.

Do napędu posłuży silnik elektryczny połączony z zestawem litowo-jonowych baterii. Motor generuje 150 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 50 km/h wynosi mniej niż 5 sekund, a prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 80 km/h. Moc przekazywana jest na tylne koła. Zasięg przy maksymalnie naładowanych bateriach wynosi 142 km.

Oficjalny debiut Tazzari Zero nastąpi podczas International Motor Show w Bolonii w grudniu. Podstawowa cena ma wynosić mniej niż 20.000€.

Wideo:

Źródło: WorldCarFans