Genewa 2009 – „tani” Seat Leon

seat leon ecomotive conceptglowne3.8-litra na 100 km – dokładnie tyle spala zaprezentowany w Genewie Seat Leon Ecomotive Concept.

SEAT intensywnie i z dobrym skutkiem pracuje nad zmniejszaniem emisji i zużycia paliwa w swoich samochodach. Na początku stycznia producent poinformował o projekcie Leon Twin Drive Ecomotive, w ramach którego do 2014 roku firma chce skonstruować samochód elektryczny. W Genewie producent prezentuje natomiast nowy prototyp SEAT Leon Ecomotive Concept.

Pojazd wyposażony jest w nowy silnik 1.6 TDI 105 KM z filtrem cząstek stałych DPF i technologią common rail, która istotnie przyczyniła się do obniżenia średniego zużycia paliwa i emisji w porównaniu z podstawą wersją tej jednostki. Samochód z takim silnikiem spala 3,8 litra paliwa na 100 kilometrów i emituje CO2 w ilości 99 g/km. Z tak spektakularnym wynikiem Leon ECOMOTIVE Concept jest najbardziej ekologicznych samochodem w swoim segmencie, obok Volkswagena Golfa Bluemotion.

Dwa zupełnie nowe rozwiązania w modelach marki SEAT – system Auto Start/Stop oraz hamowanie z odzyskiem energii – pozwoliły obniżyć emisję aż o 20 g/km w porównaniu ze standardową wersją tego auta. Nowy ekologiczny Leon to kolejny członek rodziny ECOMOTIVE, w której Ibiza emitująca CO2 w ilości 98 g/km oraz Alhambra z emisją na poziomie 150 g/km są najbardziej ekologicznymi modelami w swoich segmentach. W ofercie marki SEAT jest także Leon ECOMOTIVE 2009 emitujący 119 gramów CO2 na kilometr.

Źródło: Seat, WorldCarFans, MotoFilm