BMW X5 Typhoon by G Power

g power bmw x5 typhoon glowneNiemiecki zakład tuningowy G Power specjalizujący się w przerabianiu samochodów BMW, zaprezentował zestaw modyfikacji Typhoon przeznaczony do modelu X5.

Z zewnątrz piekielny SUV charakteryzuje się przemodelowanym i poszerzonym zderzakiem z ogromnym spojlerem. Z boku dostrzeżemy nowe przetłoczenia z dodatkowym wlotem powietrza w tylnej części. W oczy rzuca się oryginalny wzór kutych 23-calowych aluminiowych felg Silverstone Forged Edition z oponami Michelin o rozmiarze 315/25. Tylny zderzak również został poszerzony. Jednak to na co od razu zwrócimy uwagę to dwie centralnie umieszczone, wykonane ze stali nierdzewnej końcówki układu wydechowego o średnicy 114 mm każda. Miłośnicy „fantazyjnego” tuningu docenią pięć umieszczonych pod podwoziem niebieskich lamp LED, dających ciekawy efekt wizualny.

Pod maską także zaszły zmiany. Standardowy silnik V8 o pojemności 4.8 litra został wyposażony w mechaniczne doładowanie ASA T1-521 hd firmy ASA Engineering. Dzięki niemu motor generuje moc 525 KM oraz moment obrotowy równy 600 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6.2 s, a do 200 km/h 18.4 sekundy. Wskazówka prędkościomierza kończy swój bieg po przekroczeniu wartości 275 km/h. Napęd przekazywany jest stale na cztery koła za pośrednictwem systemu xDrive, przy użyciu 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Cena BMW X5 Typhoon by G Power nie została ujawniona.

Źródło: ZerCustoms

2 komentarze do wpisu „BMW X5 Typhoon by G Power”

Możliwość komentowania jest wyłączona.