Audi R2, czyli „baby” R8 bez dachu

audi r2photoglowneOto samochód, który potwierdza status firmy Audi, jako producenta najwspanialszych samochodów sportowych na świecie.

Jak dowiedział się serwis Auto Express, Audi planuje wprowadzić do sprzedaży niewielki model z silnikiem umieszczonym centralnie, który będzie głównym konkurentem Mercedesa SLK i Porsche Boxster.

Dwumiejscowy kabriolet otrzymał oznaczenie R2, a w jego konstrukcji znajdzie się wiele elementów wspólnych z produktami siostrzanego Volkswagena. Podwozie i zawieszenie zostanie częściowo przeniesione z modelu Golf; w gamie dostępna będzie także wersja z napędem na obie osie wykorzystująca system Haldex z Golfa R32. Nieoficjalnie wiadomo, że Audi zaprezentuje również napęd hybrydowy z silnikiem elektrycznym napędzającym przednie koła, co pozwoli zredukować emisję CO2.

W ofercie silnikowej znajdą się turbodoładowane benzynowe jednostki 2.0- i 2.5-litrowe o mocach od 200 do 380 KM, potrafiące rozpędzić auto do 250 km/h i zapewniające przyspieszenie do 100 km/h poniżej 6 sekund. Nie wykluczone, że Audi zdecyduje się umieścić pod maską mocnego Diesla. Do przeniesienia napędu posłużą 6-biegowe skrzynie manualne i 7-biegowe przekładnie R tronic.

Nadwozie Audi R2 nawiązuje do większego R8 i pozbawione jest zbędnych spoilerów zaburzających płynną linię. O odpowiednią siłę docisku przy wyższych prędkościach dbał będzie dyfuzor umieszczony pod podwoziem. Wnętrze R2 będzie niemal identyczną kopią modelu BlueSport – znajdą się tu lekkie siedzenia sportowe ze zintegrowanym układem ogrzewania „headscarf” oraz duży ekran nawigacyjny.

Audi R2 zadebiutuje na rynku w 2012 roku, a ceny będą rozpoczynały się od około 30 000 funtów.

audi r2photoglowne

Źródło: Auto Experss, fot. Audi, informacja Moto Target