audi q33847424Hiszpański SEAT jest zainteresowany produkcją w swoich zakładach nowego samochodu marki Audi.

Jeśli spółka z Martorell otrzyma to ważne zamówienie,wówczas niższe byłyby koszty uruchomienia montażu jej własnego modelu, który wykorzystuje tą samą płytę podłogową.

Hiszpański SEAT jest zainteresowany produkcją w swoich zakładach nowego samochodu Audi Q3. Jeśli spółka z Martorell otrzyma to ważne zamówienie, wówczas niższe byłyby koszty uruchomienia montażu jej własnego modelu klasy 4×4, który wykorzystuje tą samą płytę podłogową. Chodzi o projekt bazujący na koncepcyjnym Tribu, który ujrzał światło dzienne podczas wystawy branżowej Frankfurt 2007.

Audi Q3 spodziewany jest na rynku w roku 2011.

Koncern Volkswagen bierze pod uwagę możliwość uruchomienia produkcji Audi Q3 w Hiszpanii, jednak oczekuje od SEAT pewnych ustępstw, które uczynią cały projekt bardziej opłacalnym. To właśnie dlatego większość pracowników SEAT zgodziła się niedawno na tymczasowe zamrożenie swoich wynagrodzeń.

Hiszpańskie media twierdzą, że niepowodzenie SEAT w zdobyciu zamówień na Audi Q3 może spowodować konieczność likwidacji na Półwyspie Iberyjskim nawet 1,5 tys. etatów.

Źródło: Reuters, Samar, fot: thesun.co.uk

3 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.