new renault clio iv 2010 1glownePo 4 latach produkcji modelu III, przyszedł czas na modernizację zwycięzcy konkursu „Car  Of  The Year” w 2006 roku. Nowe Clio wpisuje się w linię stylistyczną zapoczątkowaną przez trzecią generację Megane.

Podobnie jak większy brat, Clio otrzymało nowy przód wraz ze zmienionymi reflektorami, kratą wlotu powietrza oraz przemodelowanym zderzakiem, co w połączeniu z paletą dostępnych kolorów, czyni z tego małego autka, prawdziwego „urwisa”.

Jedną z nowości w wyposażeniu, będzie system nawigacji satelitarnej Carminat TomTom, który ma kosztować około 550 Euro. Co najciekawsze Renault obiecuje, że będzie to najtańszy zestaw Navi, na rynku brytyjskim.

Określenia „urwis” nie użyłem bezpodstawnie. Francuski producent ogłosił, wprowadzenie wersji GT. Jak na sportową wersję przystało, w seryjnym wyposażeniu otrzymamy dwie końcówki układu wydechowego, delikatny spojler na klapie tylnej oraz ekskluzywny lakier „Malta Blue”.

Wewnątrz, podobnie jak w innych sportowych modelach Renault, odnajdziemy aluminiowe nakładki na pedały oraz znaczki wersji GT, wszędzie tam, gdzie spojrzymy.

Osiągi nowego modelu, jak i to, jaki silnik zostanie w nim umieszczony, nie zostały jeszcze upublicznione.

Wideo:

Źródło: WorldCarFans