mercedes benz g class edition30 5glowneTak, tak, dostojny jubilat kończy 30 lat. Aż dziw bierze że wszystko zaczęło się w 1979 roku, kiedy to z porozumienia Mercedesa oraz austriackiego Steyr-Daimler-Puch powstał pierwszy model.

Model, który zdobył uznanie ponad 200 tysięcy klientów na całym Świecie, będąc przez lata oficjalnym Papamobile, licznymi zwycięstwami w rajdzie Paryż-Dakar rozsławiając markę Mercedes.

Z okazji trzydziestej rocznicy produkcji, niemiecki koncern przygotował dwa modele specjalne: EDITION30 oraz EDITION30.PUR.

Bazująca na modelu G500 Station Wagon EDITION30 demonstruje po raz kolejny, jak luksusowy może być samochód użytkowy. Rozpoznamy po specjalnym czarnym lakierze nadwozia, oryginalnym wzorze aluminiowych felg oraz dyskretnych oznaczeniach serii. Wewnątrz za ekskluzywną atmosferę odpowiedzialna jest najwyższej jakości skóra oraz topolowe drewno użyte do wykończenia wnętrza. Jednak to, co najciekawsze, Mercedes zachował na koniec…

Model EDITION30.PUR jest powrotem w dawne cudowne dla klasy G, czasy. Seria bazująca na G280 CDI, jest prawdziwym „wołem roboczym” nadającym się idealnie na ekstremalne wyprawy wysokogórskie. Edycja ta charakteryzuje się terenowym ogumieniem o rozmiarze 265/75 R16 oraz siatkami ochronnymi reflektorów. Wewnątrz odnajdziemy cztery indywidualne fotele obszyte bardzo wytrzymałym materiałem, gumowe dywaniki oraz coś, co w dzisiejszych czasach wydaje się prehistorią -manualną klimatyzację. Wyposażenie godne prawdziwego „trapera”, żadnych udziwnień oraz zbędnych instrumentów.

Modele specjalne wejdą do sprzedaży w połowie lutego. Cena G500 EDITION30 wynosi 97.461€, a G280 CDI EDITION30.PUR odpowiednio 59.381€.

Źródło: WorldCarFans