renault laguna black 5glowneNa francuskim rynku zadebiutowała specjalna edycja Laguny, pod wiele mówiącym oznaczeniem Black, która powstała na bazie wersji Expression lub Carminat.

Do napędu posłużą dwie znane jednostki napędowe: 1.5 dCi o mocy 110 KM, zużywający, jak twierdzi Renault, 4.9 litra paliwa, oraz 2-litrowy motor dCi o mocy 130 KM, który zużywa 6 litrów na 100 km.

W standardowym wyposażeniu znajdziemy nowy przedni zderzak, ciemne klosze przednich reflektorów, czarny metalizowany lakier oraz 16-calowe aluminiowe felgi. Po zajęciu miejsca wewnątrz, zauważymy czarne wykończenie deski rozdzielczej, a do naszych uszu dotrze subtelny dźwięk, płynący z zestawu audio „3D Sound” znanej marki Arkamys. Nie odnajdziemy również  tradycyjnego kluczyka rozruchowego. W zamian otrzymamy trzecią już generację „niezawodnego” systemu Hands Free, który to Renault promuje z uporem maniaka.

Ceny Renault Laguny Black na rynku francuskim, rozpoczynają się od 25.800 Euro za wersję dCi 110, a skończywszy na poziomie 27.350 Euro za najbogatszą odmianę dCi 130.

Źródło: ZerCustoms