bmw alpina b7 undisguised spy photo 2glowneMimo iż oficjalna prezentacja tego modelu odbędzie się podczas Genewskiego Salonu motoryzacyjnego w marcu, w internecie już teraz pojawiły się niezamaskowane zdjęcia Alpiny B7.

W stosunku do modelu przedstawionego na oficjalnej stronie tunera, w grudniu ubiegłego roku, zmianie uległ przedni zderzak oraz wzór aluminiowych felg sygnowanych znakiem Alpina. Fani gustownego tuningu będą zachwyceni. W nowej B7, nie odnajdziemy krzykliwych spojlerów czy przesadnie wyglądających końcówek układu wydechowego. W zamian za to, otrzymamy delikatny spojler na tylnej klapie oraz dwie śliczne rury wydechowe.

Spekuluje się, że pod maskę flagowej limuzyny niemieckiej marki, trafi turbodoładowany 4,4-litrowy motor V8, który pracuje w modelu 750i. Nie posiadamy żadnych informacji, co do mocy oraz osiągów nowego potwora, jednak możemy domniemywać, że będą lepsze niż u poprzednika. W końcu Alpina nie nazywałaby się Alpiną, gdyby nie dodała co najmniej, kilkudziesięciu koni do istniejącego już silnika.

Źródło: WCF