Hyundai Equus zaprezentowany w Korei

2010 hyundai equusglowneKoreański producent nie czekając na genewskie targi, postanowił zaprezentować nową limuzynę w Korei na nieoficjalnej konferencji.

Do napędu nowej generacji Equus’a, znanego głównie na azjatyckich rynkach, posłużą dwie jednostki napędowe: 3.8 V6 oraz 4.6 V8 produkujący 366 KM mocy. Podczas imprezy dziennikarze mieli bezpośrednią okazję porównania Hyundaia z bardziej renomowanymi modelami ,jak Lexus LS460 czy Mercedes S350.

Nowy model rozpoznamy po reflektorach przednich, wykorzystujących technologię LED, dwóch końcówkach układu wydechowego oraz  po adaptacyjnych światłach przeciwmgielnych. Do wyposażenia należeć będą również pasy bezpieczeństwa z funkcją „Pre-crash” oraz system ostrzegający przed nieoczekiwanym zjazdem na sąsiedni pas ruchu.

Sprzedaż Hyundaia Equus’a rozpocznie się w Korei 3 marca, natomiast na Starym Kontynencie Hyundai oczekuje dużego zainteresowania podczas targów w Genewie i na tej podstawie zadecyduje o wprowadzeniu modelu na europejskie rynki.

Źródło: WorldCarFans