Czy to jeszcze dopuszczalne – Maybach 57S by FAB Design

maybach 57s by fab designglowneSzwajcarska firma tuningowa FAB Design twierdzi, że każdy samochód podatny jest na modyfikacje, nawet jeśli to Maybach.

Do przeróbek została wybrana krótsza wersja z powodu większej popularności wśród samodzielnych kierowców.

Z przodu przekonstruowano grill tak, by zwiększyć chłodzenie silnika. W tylnych nadkolach pojawiły się ogromne wloty, doprowadzające powietrze do układu hamulcowego. Przemodelowane nadwozie jest szersze o 30 centymetrów względem modelu seryjnego.

Wewnątrz odnajdziemy kremową oraz niebieską skórę kontrastującą z błękitnym jak niebo, wykończeniem wnętrza. Jeśli klientowi znudzi się podziwianie tych cudów może skorzystać z kinowego systemu multimedialnego, lub po prostu podłączyć iPoda.

Jednak to, co zachwyca najbardziej znajdziemy pod maską. To przepotężny doładowany dwiema turbosprężarkami silnik, osiągający 650 KM oraz moment obrotowy wynoszący 1025 Nm. By skutecznie przenieść taką moc na jezdnię, zastosowano opony o rozmiarze 265/30-20 z przodu oraz 325/25-20 z tyłu Przyspieszenie od 0 do 100 kmh zajmuje temu „bydlakowi” tylko 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna została automatycznie ograniczona do 303 kmh.

FAB Design zamierza wyprodukować tylko 15 sztuk tego modelu a cena jest indywidualnie omawiana z klientem.

Źródło: WorldCarFans