Honda Jazz do serwisu

jazzglowneFirma Honda Poland powiadomiła UOKIK, że niektóre egzemplarze modelu Honda Jazz muszą zostać skierowane do serwisu w celu ich sprawdzenia pod kątem ewentualnej usterki dźwigni hamulca.

Firma Honda Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK), że niektóre egzemplarze Hondy Jazz (rok modelowy 2004 i 2005), wyprodukowane w Japonii, mogą ewentualnie mieć usterkę.

W niektórych egzemplarzach Hondy Jazz może dojść do uszkodzenia dźwigni hamulca, co może skutkować jego niesprawnością (brak możliwości zaciągnięcia hamulca lub stabilnego zblokowania kół tylnych). W skrajnych przypadkach istnieje ryzyko, że pojazd może stoczyć się ze wzniesienia

W Polsce problem może dotyczyć 3 337 samochodów. Właściciele tych pojazdów zostaną poinformowani listownie o stwierdzonym zagrożeniu oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu dokonania przeglądu i ewentualnej wymiany wadliwej części. Koszty kontroli i ewentualnej naprawy zostaną w całości pokryte przez producenta samochodu.

Źródło: UOKIK