Nowa Skoda Yeti może nazywać się Karoq

Skoda Yeti to obecnie najstarszy pojazd w całej gamie czeskiej marki. Model zadebiutował na rynku w 2009 roku i podczas 8-letniej obecności na rynku kompaktowy crossover produkowany przez niemiecki koncern Volkswagen AG przeszedł tylko jedną modernizację w 2012 roku (nowe reflektory, zderzaki, światła do jazdy dziennej LED, inny grill, tylne lampy, klapa bagażnika oraz kilka uaktualnień wewnątrz). Testy modeli przed i po faceliftingu możecie znaleźć w dziale poświęconym wyłącznie temu modelowi.

Skoda w najbliższym czasie musi zaprezentować następce, jeśli zamierza podtrzymać świetną (w ostatnich miesiącach coraz słabszą) sprzedaż modelu Yeti. Konkurencja nie śpi i na rynku robi się bardzo tłoczno.

I tak też się stanie. We wrześniu tego roku podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (będziemy prowadzić relację z tego wydarzenia) zadebiutuje nowa generacja Yeti, która powstanie na płycie podłogowej MQB; znana platforma, z której obecnie korzystają inne modele marek Volkswagena, jak VW Tiguan czy Seat Ateca, a to oznacza tą samą gamę silników i opcjonalny napęd na cztery koła.

Nowe Yeti prawdopodobnie zmieni nie tylko wygląd. Według ostatnich doniesień Skoda planuje zmianę nazwy modelu z Yeti na Karoq. Ta nazwa została zarejestrowana na początku zeszłego miesiąca, ale wciąż nie jesteśmy pewni, do jakiego modelu się odnosi. Być może Skoda ma w zanadrzu wprowadzenie jeszcze innego modelu SUV.

Skoda Karoq rendering

Nowe Yeti prawdopodobnie zostanie pokazane na długo przed debiutem we wrześniu. Warto dodać, że Yeti / Koraq nie jest jedynym modelem, nad którym obecnie pracują inżynierowie firmy. Skoda przygotowuje się także do prezentacji Kodiaqa Coupe i małego SUVa, który zostanie bratem Volkswagena T-ROC i SEATA’ Arona. Ten pierwszy zostanie pokazany podczas Salonu Motoryzacyjnego w Szanghaju pod nazwą Skoda Vision E. Debiut Arony spodziewany jest we wrześniu we Frankfurcie, ale po ostatnich zdjęciach szpiegowskich możemy sobie mniej więcej wyobrazić, jak to auto będzie wyglądało. 

Nowa Skoda Yeti powinna wejść do salonów sprzedaży przed końcem roku.