Hyundai szykuje i20 po modernizacji

Zaprezentowana w 2014 roku druga generacja miejskiego hatchbacka i20 w przyszłym roku doczeka się modernizacji nadwozia. Obejmie ona głównie przedni pas upodabniając go do aktualnego języka stylistycznego marki tworzonego pod okiem uznanego Petera Schreyera.

Uchwycony w zeszłym w tygodniu w Indiach egzemplarz zamaskowanego i20 po liftingu odznacza się widocznymi różnicami w kształcie reflektorów oraz atrapy chłodnicy. Zamaskowany pas tylny pozwala sądzić, że także tutaj samochód przejdzie zmiany w wyglądzie.

Indyjski portal motoryzacyjny indianautosblog informuje, że zmodernizowany i20 zaprezentowany zostanie w pierwszej połowie przyszłego roku. Debiut w kontekście indyjskiego rynku jednak wcale nie musi się pokrywać z prezentacją na Starym Kontynencie – ogromny rynek państwa nad Gangesem żyje bowiem, podobnie do Chi, swoim życiem i niekiedy gości premiery samochodowe wcześniej od pozostałych rejonów świata. Hyundai produkujący tutaj od 2008 roku model i20 bez wątpienia dba o tę część globu.

I20 jest jednym z popularniejszych pojazdów w gamie Hyundaia. Model pierwszej generacji zadebiutował w Paryżu jesienią 2008 roku i zastąpił nieco odstępujący od europejskich gustów miejski model Getz. Zaprojektowany przez europejskie studio marki i20 zyskał większe niż dotychczas w tym segmencie uznanie klientów, a w 2014 roku doczekał się drugiej, aktualnie oferowanej generacji, która z drobnym opóźnieniem (Hyundai w ostatniej chwili postanowił przemodelować tylne światła) ujrzała światło dzienne ponownie na paryskiej wystawie.

W naszym kraju rozpoznawalność tego modelu jest wysoka zapewne dzięki licznemu zastosowaniu tego samochodu przez ośrodki szkolenia kierowców m.in. w Warszawie. Także wśród klientów i20 cieszy się sporą popularnością – za portalem autoforte.pl i20 w 2016 roku z wynikiem 3412 sztuk był trzecim najpopularniejszym modelem marki na polskim rynku.

Po 3 latach od premiery odświeżenie wyglądu miejskiego Hyundaia i wzbogacenie jego wyposażenia bez wątpienia będzie dobrym krokiem dla podtrzymania zainteresowania klientów. Kiedy jednak europejski rynek ujrzy zmodernizowanego i20 na razie nie wiemy, jednak design pojazdu na szczęście nie prosi się jeszcze o unowocześnienie.