Ford GT Competition Series – nowe informacje

W konfiguratorze na oficjalnej stronie Forda pojawiły się informacje na temat modelu GT Competition Series, o którym pisaliśmy wczoraj.

Ford GT Competition Series

Nie znamy danych technicznych silnika, ani cen, ale możemy się z Wami podzielić kilkoma faktami. Competition Series wyróżnia się przede wszystkim niską masą. Uzyskano ją dzięki zastosowaniu felg wykonanych z włókna węglowego przykręcanych na tytanowe śruby, tytanowego układu wydechowego, lekkiej pokrywy silnika(której sposób otwierania pokazany był w instrukcji), oraz ściany odgradzającej silnik od kabiny zbudowanej z wykorzystaniem lekkiego szkła Gorilla Glass.

Dodatkowo na karoserii pozostawiono niepolakierowany pasek, który pokazuje karbonowe nadwozie. Włókno węglowe widać również na lusterkach, słupkach A oraz na dołach progów bocznych. Ford GT Competition Series dostępny jest w 6 kolorach: czarnym, białym, srebrnym, niebieskim, szarym oraz żółtym.

Wewnątrz znajdziemy lekkie fotele pokryte alcantarą, kilka anodowanych na czerwono detali, paski służące do otwierania drzwi. Deska rozdzielcza i boczki drzwiowe są wykonane z włókna węglowego. To czego NIE znajdziemy, to klimatyzacja i instalacja audio.

Ford GT Competition Series ma bowiem jak najlepiej odzwierciedlać auto, które wygrało w wyścigu 24h LeMans w 2016 roku.