Opel Crossland X [oficjalnie]

Po wczorajszej krótkiej zapowiedzi mamy już oficjalną internetową premierę crossovera od Opla. Dołącza on do rodziny „X”, z której znacie już Mokkę X. Crossland X jest bezpośrednią konkurencją między innymi dla Peugeota 2008 czy Renault Captur.

Auto jest delikatnie krótsze od Astry (4210 mm), z kolei pozycja za kierownicą jest o około 10 centymetrów wyższa, co zapewnia lepszy pogląd na to co się dzieje dookoła samochodu. Co ciekawe, Crossland X ma być oferowany wyłącznie z napędem na przednią oś.

2018 Opel Crossland X

Na liście wyposażenia możemy znaleźć między innymi: panoramiczny dach, adaptacyjne reflektory LED, HUD, asystenta parkowania, czy rozpoznawanie znaków drogowych. W środku znajdziecie również infotainment IntelliLink kompatybilny z Apple Car Play oraz Android Auto, hotspot Wi-Fi oraz system Opel OnStar.

Pod maskę trafi gama silników benzynowych, wysokoprężnych, a także zasilanych gazem LPG. Oprócz manualnych pojawią się oczywiście również skrzynie automatyczne. Opel jednak nie przedstawił jeszcze żadnych szczegółów na ten temat. Premiera przed większą publicznością odbędzie się już w marcu w Genewie.