Nowy Lexus LS 2018 oficjalnie

Lexus oficjalnie pokazał najnowszą, piątą generację modelu LS podczas Salonu Motoryzacyjnego w Detroit. 

Lexus LS500 2018

 

 

Nowy Lexus LS jest dłuższy, niższy i szerszy od swojego poprzednika. Auto powstało na nowoczesnej platformie GA-L i we flagowej odmianie LS500 chowa pod maską 3,5 l silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 415 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka moc pozwala na sprint od 0 km/h do 100 km/h w czasie 4,5 s w wersji z napędem na cztery koła. Całość współpracuje z 10-biegową automatyczną przekładnią.

„Jak żaden inny z naszych modeli uosabia historię i obraz marki, a także symbolizuje wszystkie jej wartości.” – naczelny konstruktor Koichi Suga 

Co ciekawe, nowy Lexus LS został wyposażony w system, który nie tylko potrafi zatrzymać się przed pieszym jeśli ten wtargnie na jezdnie, ale też spróbuje go ominąć. Warto również wspomnieć o największym w klasie wyświetlaczu head-up display – 24-cale oraz o funkcji podnoszenia nadwozia podczas wsiadania (w celu ułatwienia)…

Lexus LS500 2018

Lexus podjął nadzwyczajne środku, aby zmniejszyć poziom niepożądanych dźwięków w kabinie pojazdu. Inżynierowie firmy dostroili układ wydechowy oraz zainstalowali system aktywnej redukcji szumów. Za odpowiednią akustykę wewnątrz odpowiada system audio z 3D Surround sygnowany przez Marka Levinsona.

Lexus rozpocznie przyjmowanie zamówień pod koniec tego roku, co oznacza, że ceny zostaną ujawnione w najbliższych miesiącach. Do tego czasu zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii poniżej.

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE
Rodzaj nadwozia Pełnowymiarowy sedan klasy luksusowej
Silnik V6 3,5 L, z bezpośrednim wtryskiem paliwa i dwiema turbosprężarkami
Skrzynia biegów 10-stopniowa automatyczna
Moc 415 KM
Moment obrotowy 600 Nm
Rozstaw osi 3125 mm
Długość całkowita 5235 mm
Wysokość 1450 mm
Szerokość 1900 mm
Koła 19- lub 20-calowe