Co ma wspólnego Euro 2016 z samochodami? [infografika]

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej trwają w najlepsze. Widać to przede wszystkim po samochodach, na których wielu właścicieli eksponuje barwy narodowe w różnej postaci. I choć niektórzy z was będą przekonani, że to jedyna wspólna cecha Mistrzostw Europy i motoryzacji, w rzeczywistości sprawa jest zdecydowanie bardziej złożona… Wystarczy szczypta fantazji i poczucia humoru.

I w ten sposób można dojść do wniosku, że reprezentacja Niemiec ma wiele wspólnego z Fordem Focusem. Zapytasz – jak?! Śpieszę z wyjaśnieniem. Otóż Niemcy praktycznie zawsze biorą udział w Mistrzostwach związanych z piłką nożną i zachodzą bardzo daleko. A to oznacza, że zawodnicy występujący w reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów mają w nogach wiele przebytych na boiskach kilometrów. Ford Focus to z kolei model, który w serwisie Autoscout24.pl sprzedawany jest z najwyższym przebiegiem…

Pójdźmy śmielej. Bardziej wygodni kierowcy na pewno spotkali się z opcją asystenta parkowania. To bardzo przydatna funkcja, testowana przez nas m.in. w Lancii.

Tutaj wideo:

Opracowanie takiego systemu wymaga od inżynierów niezwykłej precyzji, doskonałych obliczeń i „celności” – zupełnie jak w przypadku reprezentacji Polski, która w kwalifikacjach do Euro strzeliła aż… 33 gole i uwaga – jest na pierwszym miejscu, wyprzedzając reprezentacje Anglii, Niemiec i Szwajcarii. Warto dodać, że sam Robert Lewandowski jest autorem aż 13 bramek!

Mało? Zawodnicy chyba najpopularniejszych drużyn – Hiszpanii, Niemiec i Francji kosztują łącznie więcej niż… 23.000 samochodów. Czyli – baaaaardzo dużo. Zakładając, że przeciętny komis samochodowy dysponuje 30 autami, można byłoby wybudować za to przynajmniej 750 komisów samochodowych; czyli w każdej Europejskiej Stolicy i dodatkowo w 13 największych miastach każdego Państwa w Europie. Co więcej, najdroższe modele wystawiane przez właścicieli w serwisach ogłoszeniowych pochodzą właśnie z… Hiszpanii, Niemiec i Francji.

Najczęściej kupowane auto ma kolor czarny, następnie biały i szary, a najpopularniejszy model to Kombi, następnie Sedan i na końcu Kabriolet. Jeśli chodzi o stroje piłkarzy narodowych to według portalu sport1.de, najbardziej podoba się kolorystka Albanii. A najbardziej „podobająca się” reprezentacja według niemieckiego magazynu Welt to Hiszpania, Niemcy i Włochy – podobnie jak w przypadku największej ilość zagranych meczy podczas Mistrzostw Europy.

Źródło: Autoscout24.pl

Koniecznie zapoznajcie się także z infografiką opublikowaną poniżej:

infografika autoscout24