Samochód uderzył w drzewo [wideo]

Czy instruktorzy jazdy uczą swoich kursantów, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów kierownicą na śniegu? Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedź. Z doświadczenia jednak wiem, że takie manewry kończą się poślizgiem, a często nawet wypadkiem.

Oto przykład z rosyjskich dróg. Kierowca Skody Octavii w ostatniej chwili wyminął leżącą gałąź. Niestety, ruch kierownicą był tak gwałtowny, że kierowca czeskiego samochodu stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Wideo możecie obejrzeć poniżej.

  • janusz

    Ja uważam że taki wypadek, w takich warunkach może przytrafić się każdemu, nawet najlepszemu kierowcy. Bez względu na to czy jesteśmy dobrymi kierowcami czy mniej ogarniętymi, taki odruch “zerwania” kierownicą się czasami po prostu zdarza, a w tych warunkach drogowych jakie są tutaj na filmiku, szarpnięcie nie musi być wcale mocne aby doszło do poślizgu.

  • rys

    dokładnie, na tym wideo warunki drogowe są katastrofalne i kazdy skonczyulby tak samo

  • Mariusz

    Auto przed nim jednak wyminęło bez problemu i nie zasłoniło mu gałęzi, więc patrząc dalej do przodu, nie 2 m przed maską mógłby ją ominąć szerszym łukiem 🙂