Skoda Yeti po liftingu [Frankfurt 2013]

Skoda zaprezentowała we Frankfurcie model Yeti Facelift, który będzie oferowany w dwóch wersjach stylizacyjnych. Podstawowy model został zaprojektowany dla miasta i charakteryzuje się zderzakami w kolorze nadwozia i bocznymi listwami ochronnymi. Na karoserii zamontowano również wiele plastikowych listew w celu uzyskania bardziej terenowego charakteru.

Jeśli chodzi o „zmiany liftingowe”, to te widoczne są przede wszystkim z przodu. Tam pokuszono się o przemodelowany grill, nowe reflektory z LEDami i nowy zderzak. Tył został lekko zaktualizowany.

Prześwit Skody Yeti po faceliftingu wynosi 180 mm i co ważne, Yeti będzie po raz pierwszy w historii firmy oferowana z opcjonalną kamerą cofania. Przestrzeń bagażowa wynosi 405 l lub 1760 l po złożeniu tylnej kanapy.

Nowa Skoda Yeti 2013 facelift rear tył

Kliencie będą mogli wybrac jeden z trzech silników benzynowych lub czterech dieslu. Najbardziej ekonomiczny wariant to egzemplarz wyposażony w silnik o pojemności 1,6 l TDI z sześciobiegową skrzynią manualną o mocy 105 KM. W tej konfiguracji Yeti zadowala się średnio 4,6 l paliwa na 100 km i emisją CO2 na poziomie 119 g/km.

Nowa Skoda Yeti facelift 2014