Porsche 911 Carrera 4S Exclusive Edition [wideo]

Porsche 911 Carrera 4S Exclusive EditionInżynierowie Porsche dodali do swojej oferty kolejną wersje kultowej 911. Prezentowana odmiana nosi nazwę Carrera 4S Exclusive Edition i jest przygotowana wyłącznie na rynek Wielkiej Brytanii.

Chodź odświeżona 911 na pierwszy rzut oka nie różni się specjalnie od znanych już wersji, to koneserzy dostrzegą kilka szczegółów, które wyróżniają sportowy samochód.

Przede wszystkim, niemieccy inżynierowie skupili się na stylistyce, dlatego Carrera 4S Exclusive Edition została pomalowana w charakterystyczny dla Wysp Brytyjskich kolor szary. Wnętrze zostało wykonane z wysokiej jakości skóry, a angielskie inicjały zostały subtelnie wkomponowane w podłokietniku oraz drzwiach.

Mechanicznie Porsche nie ogłosiło żadnych zmian, a tym samym pod maską spodziewamy się 6-cylindrowego, 3.8 l boxtera generującego 400 KM i 440 Nm momentu obrotowego. Dzięki tym wartościom samochód od 0 – 100 km/h rozpędza się w 4.1 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 299 km/h.

Co ciekawe produkcja zostanie ograniczona do zaledwie pięciu sztuk i będą dostępne wyłącznie w Porsche Center w Hatfield.