Mercedes S63 AMG Coupe przyłapany

Po debiucie sedana przyszedł czas na coupe. Koncept tej wersji został już zaprezentowany we Frankfurcie, więc z niecierpliwością czekamy na odmianę produkcyjną. Czym się różnią?

Niemiecki producent dla coupe przygotował obniżony przedni zderzak, kilka wlotów powietrza, dzięki którym sylweta Mercedesa bardziej upodabnia się do sportowej, a wszystkiego dopełnia nowy wzór felg AMG. Nie zabrakło również końcówek układu wydechowego wkomponowanych w tylny zderzak.

To tyle z informacji odnośnie wyszpiegowanej wersji produkcyjnej, więc przypomnimy wymiary konceptu. Tak więc, jest on długi na 5005 mm i szeroki na 1958 mm, a rozstaw osi to odległość równa 2945 mm.

Mercedes S63 Coupe otrzyma ten sam silnik, co jego przedłużona odmiana sedan. Do dyspozycji kierowcy będzie więc podwójnie turbodoładowana jednostka V8 i pojemności 5,5 litra. Mechanicy ustawili ją tak, aby moc maksymalna wynosiła 585 KM, a moment obrotowy na szycie charakterystyki sięgał 900 Nm. Skrzynia biegów użyta przez Mercedesa to 7-stopniowa przekładnia Speedshift MCT, dzięki której coupe na prostej drodze jest w stanie osiągnąć 300 km/h.

Mercede S63 AMG Coupe spy

Źródło: Autocar