Mercedes S Coupe Concept oficjalnie

Mercedes S Coupe ConceptOficjalna prezentacja Mercedesa S Coupe odbędzie już dzisiaj na Frankfurt Motor Show, ale dosłownie na chwile przed nią, producent opublikował w sieci zwiastun demonstrujący swój nowy koncept. Oprócz tego znamy już kilka szczegółów luksusowego coupe.

Wczoraj mogliśmy zobaczyć skrót dzisiejszego filmu, na którym nie było widać zbyt wielu szczegółów. Był to celowy zabieg, aby zachęcić widzów, do głównego przedstawienia, które odbędzie się już dzisiaj.

Oglądając zwiastun wyraźnie widać, że przód konceptu różni się od produkcyjnego sedana. W tym przypadku jest on bardziej agresywny, ale nadal pokazuje swój prestiż. W dodatku na uwagę zasługują nowe elegancje tylne światła.

Poszerzone zostały też nadkola, które teraz mieszczą 21-calowe felgi. Znane są też wymiary wersji koncepcyjnej. Długość auta to 5050 mm, szerokość 1985 mm i wysokość 1409 mm, a rozstaw osi jest równy 2945 mm. Silnik napędzający potężne coupe, to V8 Biturbo o pojemności 4,6 litra i mocy 461 KM oraz momencie 700 Nm.

Zaglądając do wnętrza auta zobaczymy głównie białą kolorystykę. Nawet nawiewy zostały wykonane z aluminium w tym kolorze. Dodatkowo w kabinie można zobaczyć dwa wyświetlacze o przekątnej12,3 cala i proporcjach 8:3. Ponadto, tapicerka na siedzeniach została wykonana ze skóry cielęcej, a panele na drzwiach z aluminium.

Na pokładzie nie zabrakło też nowinek technologicznych. Producent chwali się technologią dwóch kamer 3D zapewniające widok do 50 metrów przed samochodem, oraz systemem obserwującym do 500 metrów drogi, który dostosowuje zawieszenie MAGIC BODY CONTROL.

Prawdopodobnie wersja produkcyjna zostanie opublikowana w styczniu 2014 na targach w Detroit.