Mercedes-Benz 280SL 1971 od Overdrive [tuning]

Overdrive po raz kolejny udowodnił, że zna się na klasycznych autach i umie się z nimi obchodzić. Kilka miesięcy temu zademonstrował rewelacyjnego Jaguara XJ220, a teraz tchnął nowe życie w Mercedesa 280 SL z 1971 roku.

Przerobienie takiego auta z klasą to nie lada wyzwanie. Nie każdy tuner się tego podejmuje z oczywistych względów. Po prostu się na tym nie zna, a jedyne co potrafi do przeprogramowanie komputera, aby silnik generował więcej koni, a z modyfikacji stylistycznych umie okleić samochód folią. Z klasykiem, to inna historia. Tutaj trzeba zrobić to ze smakiem i wyczuć odpowiedni styl pasujący do każdego auta.

Bułgarski tuner podkreślił, że jest specjalistą w tej dziedzinie. Zdecydował pomalować nadwozie Mercedesa w kolorze ciemnej czerwieni. Oprócz tego całkowicie zmodernizował wnętrze. Już na pierwszy rzut oka widać ogromne ilości białych materiałów co czyni, że kabina nawiązuje do lat 70-tych. W środku zostały wymienione między innymi skórzane siedzenia, panele w drzwiach, deska rozdzielcza i kilka innych dodatków.

W tym wypadku zmian mechanicznych nie było wiele. Samochód po prostu otrzymał od Overdrive nowy płyn hamulcowy i chłodzący oraz olej silnikowy. Wyregulowana została również skrzynia biegów, aby wszystkie przełożenia odbywały się płynnie i kulturalnie jak przystało na klasyka.