Lexus LF-NX Concept [Frankfurt 2013]

Lexus LF-NXJesteście ciekawi, co słychać na stoisku Lexusa we Frankfurcie? Otóż Japończycy postanowili zaprezentować zupełnie nowy model koncepcyjny o nazwie LF-NX. Wygląda jak statek kosmiczny i zapowiada linie stylistyczną przyszłych modeli Lexusa.

LF-NX charakteryzuje się odważnym designem; i choć ewentualna wersja produkcyjna nie będzie aż tak futurystyczna, to trzeba przyznać, że Lexus idzie w dobrym kierunku. Na szczególną uwagę zasługują reflektory LED i masywne wloty powietrza na przednim zderzaku.

Kabina została dobrze wyposażona. Materiały są najwyższej jakości, natomiast niebieskie podświetlenie akcentuje nowoczesność Lexusa.

Szczegółowe dane techniczne nie zostały ujawnione, ale Lexus potwierdził, że pod maską siedzi 2,5 l silnik czterocylindrowy połączony z jednostką elektryczną.

Via: WorldCarFans.com

  • badaboum

    nie moge sie zgodzic, ze jest to “dobry kierunek”. ilosc przetloczen i roznych ksztaltow sprawia, ze to auto wyglada, jakby juz mialo dachowanie za soba. ewentualnie trafilo do jakiejs wiejskiej stodoly. oby lexus sie opamietal.