Lamborghini Cabrera w akcji [WIDEO]

Do tej pory Lamborghini Cabrera mogliście widzieć tylko na zdjęciach, ale szpiedzy bacznie obserwujący ulubiony tor James’a May’a w końcu sfilmowali następcę Gallardo. Teraz możecie zobaczyć jak Cabrera pokonuje zakręt i wsłuchać się w dźwięk dziesięciocylindrowego silnika.

Widać, że już nawet Włochom znudziło się Gallardo i pracują nad jego następcą. W końcu ile razy można mówić o zakończeniu produkcji, a następnego dnia rozpowszechniać informacje o kolejnej edycji specjalnej. Gallardo w tej dziedzinie zajmuje niewątpliwie najwyższe miejsce. Tak więc, co wiemy o jego następcy?

Na przykład to, że będzie blisko spokrewnione z Audi R8 na 2015 rok. Oba auta będą korzystać z tej samej płyty podłogowej i konstrukcji silnika. Zarówno w Lamborghini i Audi pod pokrywą znajdzie się V10 o pojemności 5,2 litra. Włoski supersamochód będzie jednak trochę mocniejszy od „Niemca”, gdyż jednostka będzie dysponować mocą około 610 KM, a w Audi będzie to niecałe 580 KM. Oprócz tego Lambo otrzyma 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynie biegów.

Ze względu na duże pokłady włókna węglowego oraz szklanego, masa Cabrery nie powinna przekraczać 1500 kg, co jest całkiem dobrym wynikiem. Przewidywany czas osiągania pierwszej setki na liczniku to 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie ponad 300 km/h.

Lamborghini Cabrera spy

FOT: Autoblog.gr