Keating The Bolt pojedzie 550 km/h?

Keating The BoltPewna brytyjska firma Keating Supercars chce wprowadzić do swojej oferty auto noszące nazwę „The Bolt” i będące w stanie osiągnąć niewyobrażalne 550 km/h! Możliwe?

Na rynku nie brakuje małych firm produkujących niewielkie ilości supersamochodów, o których nikt nie słyszał. Jednak, chyba żadna z nich nie oferuje czegoś takiego. Chodzi o auto, nad którym pracuje Keating i ma być podobnych rozmiarów co McLaren P1, lecz jednostką pracującą za plecami kierowcy ma być 7-litrowy silnik LS7 V8.

Supersamochód będzie produkowany na indywidualne zamówienie klienta, więc firma nie przedstawia żadnej ścisłej oferty. Podobno opcja standard to 650 KM przy deklarowanej wadze około 990 kg. Jednak inżynierowie twierdzą, że takie założenie jest mało prawdopodobne i bardziej realna masa wyniesie 1200 kg. Do wyboru ma się jeszcze pojawić odmiana z mocą 810 KM, która jak zapowiada producent osiągnie setkę po upływie jedynie 2 sekund.

Co ciekawe, to nie wszystko czego można się dowiedzieć o „Bolcie”. Producent oferuje również wersje z turbodoładowaniem, których moc w zależności od potrzeb klienta może wynosić od 1015 KM do 2535 KM. Dodaje jeszcze, że po odpowiednich modyfikacjach brytyjski supersamochód osiągnie prędkość 550 km/h, albo i więcej. Niestety tutaj pojawia się jeden problem, ponieważ ciężko będzie to sprawdzić.

Podobno sukcesem takich osiągów jest niska masa auta uzyskana dzięki użyciu najlepszych materiałów. Z dodatkowych informacji wiadomo, że auto ma dysponować napędem na tylne koła i 6-stopniową przekładnią. Cena za wersję o mocy 810 KM to 750 tysięcy funtów.

Keating The Bolt rear

Keating The Bolt interview

Źródło: Autocar