BMW serii 4 Coupe z M-Pakietem [Frankfurt 2013]

BMW serii 4 Coupe MJeśli kogoś nie kręcą hybrydowe bądź elektryczne twory BMW, to niemiecki producent przygotował coś dla prawdziwych mężczyzn. To coś nazywa się M-Pakiet i tym razem został dedykowany dla serii 4 Coupe.

Pakiet przygotowany przez inżynierów i designerów BMW obejmuje zarówno modyfikacje stylistyczne jak i te odpowiedzialne za większą moc, które akurat w tym przypadku ciężko nazwać mechanicznymi. Na przysłowiowy warsztat wzięto zarówno motory wysokoprężne jak i benzynowe.

Zaczynając od diesli, to 4-cylindrowa wersja 420d otrzymała dodatkowe 16 KM i 20 Nm, 6-cylindrowa 430d – 27 KM i 40 Nm, a odmiana z 6-cylindrowym „benzyniakiem” 435i otrzymała w bonusie 34 KM i 50 Nm. Dla reszty samochodów z silnikami benzynowymi tuner przygotował sportowy układ wydechowy, ale niestety nie wiemy jak wpływa on na moc.

Na liście wyposażenia opcjonalnego do każdego z modeli znajduje się między innymi mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, sportowe zawieszenie, większe tarcze hamulców z zaciskami w kolorze czerwonym, żółtym lub pomarańczowym. Tuner oferuje również aluminiowe felgi w rozmiarach do 20 cali.

Wygląd zewnętrzny został urozmaicony przez standardowe dodatki w postaci czarnego grilla, przedniego splittera i czarnej obudowy na lusterka boczne. Tyl BMW jest zdobiony przez karbonowy spojler i dyfuzor, a dodatkowo tuner zamontował nowe listwy progowe i charakterystyczne dla M Pakietu trzy pasy zdobiące bok nadwozia.

W środku możemy zobaczyć sportową kierownice, karbonową gałkę zmiany biegów i lewarka od hamulca ręcznego, stalowe nakładki na pedały i specjalne dywaniki.