Audi RS7 Sportback – 560 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego [ZDJĘCIA]

Ostatnie 2 miesiące obfitowały w premiery RS-ek – najpierw zaprezentowano RS5 Cabrio, a następnie RS6 Avant. Audi na tym nie skończyło i opublikowało oficjalne zdjęcia oraz informacje modelu RS7 Sportback.

Audi RS7 Sportback zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Detroit, podczas gdy sprzedaż rozpocznie się w lipcu w Wielkiej Brytanii (cena około 78000 funtów).

Pod maską Audi RS7 Sportback siedzi 4,0 l silnik V8 Biturbo o mocy 560 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor współpracuje z 8-biegową automatyczną przekładnią i napędem na cztery koła.

Taka jednostka pozwala osiągnąć 100 km/h w czasie 3,9 s oraz prędkość maksymalną elektronicznie ograniczoną do 250 km/h. Jeśli ktoś przejawia chęć zwiększenia V-MAX, ma możliwość inwestycji w pakiet, który zwiększa prędkość maksymalną do 280 km/h lub 305 km/h.

Według danych fabrycznych, średnie zużycie paliwa RS7 Sportback to 9,8 l paliwa na 100 km.

Nasz test Audi S7

RS7 Sportback w porównaniu do A7 charakteryzuje się agresywnym bodykitem (zmodyfikowany przedni zderzak, błotniki, progi, tylny zderzak z dyfuzorem), światłami do jazdy dziennej LED, przednim grillem w kształcie plastra miodu, nowym układem wydechowym oraz zestawem 20-calowych kół (opcjonalnie 21-cali).

Wewnątrz odnajdziemy sportowe fotele, skórę, detale z włókna węglowego czy aluminiowe pedały.

 • niestety nadkola nie były poszerzane jak w przypadku RS6 Avant

 • Jest świetny ! 🙂

 • Mariusz

  W żadnym samochodzie nie poszerzanych nadkoli tylko błotniki.
  W przypadku RS7 nie ma takiej potrzeby bo A7 standardowo jest szersze od A6.

 • najpiekniejszę są krajobrazy !

 • mój błąd, miałem na myśli błotniki

  to, że A7 jest szersze niż A6 nie ma nic do rzeczy. Chodzi o to, że RS 6 jest sporo szersze niż RS 7 (1936mm vs 1911mm) RSki z reguły są szersze niż standardowe modele ale w przypadku RS 7 ta reguła nie ma miejsca i właśnie to chciałem zauważyć. Natomiast tekst powyżej może wprowadzać w błąd sugerując “zmodyfikowane błotniki” kiedy tak nie jest.