Oto nowy Mercedes CLA 2013 – pierwsze zdjęcie

Mercedes CLA 2013 pierwsze zdjęcieW kwietniu tego roku Mercedes odsłonił w Pekinie model o nazwie Concept Style Coupe; był to zwiastun czterodrzwiowego baby CLS-a o nazwie CLA. Dzisiaj Blog.mercedes-benz-passion.com opublikował rzekomo pierwsze zdjęcie produkcyjnej wersji Mercedesa CLA.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, sprzedaż Mercedesa CLA rozpocznie się na początku 2013 roku. Oficjalna prezentacja auta ma się odbyć jeszcze w tym roku. Tak czy owak, CLA będzie produkowany w fabryce zlokalizowanej na Węgrzech, która działalność rozpoczęła kilka miesięcy temu.

CLA skierowany jest do młodszej klientelii i będzie oferowany z napędem na przednią oś lub na wszystkie cztery koła. Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów będzie standardem, natomiast w opcji pojawi się 7-stopniowa przekładnia z podwójnym sprzęgłem.

Jeśli chodzi o silniki, gama jednostek benzynowych ma obejmować motor o mocy 122 KM (CLA 180), podczas gdy egzemplarze w dieslu będą dostępne m.in. w wariantach o mocy 109 KM i 170 KM.

W przyszłości zadebiutuje także wersja CLA45 AMG z 2,0 l silnikiem turbo o mocy 350 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Ceny Mercedesa CLA w Niemczech powinny się rozpoczynać od około 28.000 euro.

FOT: Blog.mercedes-benz-passion.com