Nowy Nissan GT-R zadebiutuje w 2018 roku

Nissan GT-R tyłPod koniec lipca, w amerykańskich mediach pojawiła się nieoficjalna informacja, jakoby Nissan nie zamierzał przygotowywać następcy GT-R (R35), który po raz pierwszy zadebiutował podczas Tokio Motor Show w 2007 roku. Wydawało się to nawet prawdopodobne, tym bardziej, że przedstawiciele Nissana odmówili komentarza w tej sprawie.

Najnowsze doniesienia (ponownie z amerykańskich źródeł) mówią, że GT-R doczeka się jednak swojego następcy, ale nastąpi to w 2018 roku, a nie jak pierwotnie zakładano, w 2015 roku.

Nie oznacza to jednak, że GT-R przez 6 lat pozostanie w niezmienionej formie formie. Jeszcze w tym roku planowany jest niewielki facelifting, obejmujący modyfikacje silnika i wyglądu.

Via: Insideline

  • Przemek

    Na taki samochod warto czekać, zresztą cholernie ciężko bedzie im przebić obecnego GT-R’a.

  • key2

    @Przemek- nie będzie trudno. R35 waży przeszło 1.7T- tu jest mnustwo do zrobienia. A pojawią się z pewnością różne nowe rozwiązania i dalej będą zamiatać “supercary” ;]

  • Michał

    Co do wagi to nie byłbym taki pewny…czytałem wypowiedz Japończyka z Nissana od GTRa i tłumaczył że duża waga w sportowym aucie ma swoje zalety i dlatego tyle waży obecny model.