Mini Paceman – oficjalne zdjęcia szpiegowskie

2013 Mini Paceman

Do niedawna słowa oficjalne i szpiegowskie nie występowały obok siebie. Bo albo producent dawał pełne zdjęcia bez żadnego przebrania albo pewne osoby zupełnie z nim nie związane przyłapywały tu i ówdzie zakamuflowany egzemplarz na testach.

Mini postanowiło się wyłamać z tego trendu i przesłało dziennikarzom oficjalne zdjęcia przedstawiające auto z wzorzystą folią na tylnej jego części. Zamiast jednak mówić „to auto”, z powodzeniem można już użyć nazwy Mini Paceman, bo to właśnie z nim mamy tutaj do czynienia.Kolejny członek niegdyś brytyjskiej, dziś już niemieckiej rodziny, to trzydrzwiowy crossover. Jak twierdzi Kay Segler, v-ce prezydent komórki Mini zajmującej się zarządzaniem marką, Paceman to pierwszy Sports Activity Coupe w segmencie premium mający zaspokoić apetyt klientów na auto ekstrawaganckie i dające zaraźliwą przyjemność z jazdy.

Paceman nie będzie jednak autem zbudowanym od podstaw. Oparty zostanie na płycie podłogowej większego Countrymana i z nim również współdzielić będzie silniki. Różnice zauważymy raczej tylko z zewnątrz – w Pacemanie linia dachu będzie szybko opadała, a tylne drzwi zostaną ucięte.

Zbliżający się salon w Paryżu (na który się udajemy) będzie zapewne miejscem premiery już produkcyjnego Pacemana. Pierwsze sztuki nowego Mini mają znaleźć się w salonach na początku przyszłego roku.