Nowy SEAT Leon na renderingach Autoevolution

Seat Leon 2013 renderingSEAT potrzebuje świeżej krwi. Wydaje się, że hiszpańska firma wiąże ogromne nadzieje z nowym Leonem, który ma zadebiutować na rynku na początku przyszłego roku.

Nowy SEAT Leon, podobnie jak nadchodzący VW Golf VII i Audi A3 (8V) zostanie oparty na platformie MQB, co oznacza, że będzie lżejszy od obecnej generacji. Pod maską spodziewamy się szerokiej gamy jednostek benzynowych oraz wysokoprężnych, natomiast w 2014 roku producent postanowi także o wprowadzeniu wariantu hybrydowego.

Nie ma żadnych wątpliwości, że nowy Leon będzie garściami czerpał z IBE Concept, którego zaprezentowano w 2010 roku podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Ciężko powiedzieć, czy nowy Leon ma jakiekolwiek szanse na rynkowy sukces. Dużo zależy o jakości wykonania i ceny, która powinna być atrakcyjna dla potencjalnej klienteli.

FOT: Rendering autorstwa Autoevolution.com

  • Tiazo

    słaby ten prototyp

  • ;;;;;

    seat ostatnio tanim kosztem robi swoje autka… wcale bym się nie zdziwił gdyby produkcyjny leon tak wyglądał…

    seat ma robić auta sportowe i efektowne to niech takie robi!!! niech nowy leon przypomina bardziej coupe jak scirocco, exeo cls-a i niech wprowadzą a miarę taniego, obszernego we wnętrzu i efektownie wyglądającego crossovera…

    bez takiej ofensywy nic nie zdziałają…