Autobus niszczy drzwi Maserati GranTurismo w programie „Zakup kontrolowany”

Maserati GranTurismo Zakup KontrolowanyLuksusowe Maserati GranTurismo ucierpiało podczas kręcenia programu „Zakup Kontrolowany„. Gościem Kornackiego była Małgorzata Socha – polska aktorka występująca głównie w serialach telewizyjnych.

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, Pani Małgorzata uznała, że nie jest w stanie prowadzić 405-konnego włoskiego pojazdu, a przed jego ewentualnym kupnem chciała być świadoma możliwości sportowych GranTurismo. Na zatoczce autobusowej powierzyła więc stery Adamowi Kornackiemu. Pech chciał, że w momencie, gdy dziennikarz motoryzacyjny otworzył drzwi Maserati, prawidłowo jadący autobus zahaczył włoskie auto i spowodował przynajmniej kilkudziesięciotysięczne straty. Odcinek z wypadkiem zostanie wyemitowany 15 marca.

Maserati GranTurismo jest produkowanym od 2007 roku reprezentantem segmentu „GT”, który został zaprojektowany przez włoskie studio stylistyczne Pininfarina. 4,2 l silnik V8 pod maską GranTurismo rozwija 405 KM i 460 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka moc pozwala na osiągnięcie pierwszej setki po 5,2 s oraz prędkości maksymalnej 285 km/h.

Bardziej wymagający klienci wybierają wersję Gran Turismo S, która została wyposażona w motor o pojemności 4,7 l i mocy 440 KM (510 Nm). Sprint od 0-100 km/h trwa tu 4,9 s, natomiast prędkość maksymalna wynosi 295 km/h.